A Naplopó Kft. a hazai napenergia-hasznosítás úttörő vállalkozása. Tevékenységünket több mint 25 évvel ezelőtt kezdtük, és az eltelt idő alatt sokat tettünk azért, hogy Magyarországon is elterjedjenek, és jó minőségben valósuljanak meg a Nap energiáját hasznosító rendszerek.
Tiszta a profilunk, alapelvünk a szakosodás. Ezért nem foglalkozunk mással, csak napenergia-hasznosító rendszerek megvalósításával és az ehhez szükséges speciális termékek árusításával. Ezen a területen profik vagyunk, Magyarországon egyedülálló tudással, tapasztalattal és felkészültséggel rendelkezünk.
Bővebben
Napelemekkel akár teljes egészében fedezheti a villamosenergia igényét, így jelentősen csökkentheti, vagy akár lenullázhatja a villanyszámláját.
A napelemes rendszer megvalósítása értékálló, hosszú távon is kiszámítható, pénzügyileg megtérülő, magas hozamot biztosító beruházás.
A napelemekkel előállított energia biztonságot, függetlenséget teremt az energiaárak jövőbeli növekedésétől.
A napelemes rendszer a villamos energiát környezetbarát módon, szennyezést okozó károsanyag kibocsátás nélkül állítja elő.
A napelemes rendszer magasabb energiahatékonysági osztályba emeli az épületét, így az nem csak takarékosabbá, hanem értékesebbé is válik.
A napelemek garantált energiahozama legalább 25-30 év, és ez online monitoring felületen, akár okostelefonnal is nyomon követhető, ellenőrizhető.
Számolja ki, hogy Önnek mekkora napelemes rendszerre lenne szüksége!
A Facebookon jelentette be 2023. december 4-én Lantos Csaba miniszter, hogy a kormány közzétette a Napenergia Plusz Program pályázati felhívását és a program részleteit. A 75 milliárd forin...
Napeleminfo.mekh.hu címen érhető el a háztartási méretű kiserőművek (hmke) betáplálási lehetőségét ellenőrző honlap - közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) 2023. október 6-...
A Facebookon jelentette be 2023. október 6-án Koncz Zsófia államtitkár, hogy a kormány Útnak indítja a Napenergia Plusz Programot. Az államtitkár szerint a kormány olyan modern háztartási kiserőműv...
Viszakozót fújt a kormány. Mégis marad az éves szaldós elszámolás, jelentette be Lantos Csaba energiaügyi miniszter. A Facebookon jelentette be Lantos Csaba energiaügyi miniszter, hogy a telepítéstől...
2021. december 6-án indult a "Lakossági napelemes rendszerek támogatása és fűtési rendszerek elektrifikálása napelemes rendszerekkel kombinálva" nevű pályázat, amely keretén belül 100%-os vissza ...
Átírták a 100%-os támogatású lakossági napelemes és fűtéskorszerűsítési pályázat szabályrendszerét március 4-én, új pályázati felhívás jelent meg a pályázat honlapján. A felhívásból kivették a 18 év a...
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium bejelentése: még több magyar család kaphat támogatást a napelemes pályázaton A kormány célja, hogy minél hamarabb, minél több család és háztartás részesülhe...
A 2017-es év első felének nagy sajtóvisszhangot kapott eseménye volt a napelemes rendszerekre is bevezetett teljesítménydíj, amit a sajtó új napelem adóként emlegetett. Az adó megnevezés azonban ez es...
2020. november 2-án az alábbi közlemény jelent meg a hitelprogram hivatalos oldalán (palyazat.gov.hu) Tájékoztatjuk a tisztelt kölcsönigénylőket, hogy a Széchenyi 2020 keretében megjelent „Lakóépület...
2021 január 1-től indul az otthonfelújítási támogatás. A támogatást napelemes és napkollektoros rendszerek megvalósítása esetén is igénybe lehet venni. Így a támogatás feltételeinek megfelelő családo...
A napkollektorok a napsugárzás energiáját hasznosítják, ezért pillanatnyi teljesítményük arányos a napsugárzás erősségével. A jó minőségű szelektív napkollektorok a gyenge, szórt sugárzás esetén is képesek működni, de mivel ilyenkor a sugárzás is gyengébb, ezért természetesen a kollektorok teljesítménye is alacsonyabb, mint derült, napos idő esetén. Ha csak világos van, de nem lehet megállapítani, hogy a felhők mögött hol van a Nap, akkor a napsugárzás általában már olyan alacsony, hogy azt a legjobb napkollektor sem képes hasznosítani. Ilyenkor a hiba nem a kollektorban, hanem az időjárásban van.
Ezekben a kollektorokban a napsugárzást nem a síkkollektoroknál alkalmazott, jó hővezető képességű fém lemez, hanem a belső üvegcső nyeli el. Ennek kell felmelegítenie az üvegcsőbe bedugott lemezt, az arra ráerősített csövet, és a csövön belül, vákuumba helyezett folyadékot.
Ez párolog el a hőmérséklet emelkedésekor, és az így keletkezett gőz, egy igen kis felületű hőcserélőn keresztül kell hogy felmelegítse a kollektorban keringtetett a fagyálló folyadékot, vagy a vizet. Ez a síkkollektorokhoz képest sokkal bonyolultabb hőátadási folyamat többnyire gyengébb hatásfokot és gyakoribb meghibásodást, rövidebb élettartamot eredményez. Ezért az ilyen kollektorokra mindössze 1, vagy 3 év garanciát szoktak adni, míg a síkkollektorokra általában 10 évet.
További hátránya a vákuumcsöves kollektoroknak az alacsony hasznos felület / teljes felület arány. Ennek köszönhető az, hogy 1 négyzetméter felületről síkkollektorral több hőenergiát lehet hasznosítani, mint vákuumcsöves kollektorral. A vákuumcsöves kollektorok egyetlen előnye a vákuum okozta jó hőszigetelő képesség. Ez valódi előny a hideg, téli napokon, de egyben hátrány erős nyári napsugárzás esetén, mivel ilyenkor az üresjárati hőmérséklet jóval 200°C fölé is emelkedhet. Ez pedig meghibásodásokat eredményezhet, és tovább csökkenti a kollektorok és a teljes rendszer élettartamát.
Bizonyára Ön is szeretné házát teljes egészében a Nap energiájával fűteni. Magyarország időjárása mellett azonban ez reális beruházással nem lehetséges. A téli fűtési hőszükséglet túl magas, a hasznosítható napenergia mennyisége pedig túl alacsony ehhez.
Például, ha az Ön házának fűtéséhez 20 kW teljesítményű kazán szükséges, akkor +5°C külső hőmérséklet esetén a napi hőszükséglet megközelítőleg 200 kWh. Ahhoz, hogy ezt napkollektorokkal állítsa elő, januárban 400m2, áprilisban pedig 100m2 napkollektor felületre lenne szükség. Bár természetesen ez is megvalósítható, mégsem lehet ez a követendő cél.
Ha gazdaságos rendszert szeretne, akkor meg kell elégednie a kisebb részarányú fűtésrásegítéssel. A kollektoros fűtés részarányát pedig elsősorban úgy tudja növelni, ha házának a hőveszteségét csökkenti.
Ha Önnek 10 kW-os kazán is elegendő, akkor 20m2 napkollektorral éves fűtési költségét akár 30-40%-al is tudja csökkenteni. Figyelem! Ne higgyen azoknak, akik a ház nagyságától függetlenül a „10m2 kollektorral 50%-os fűtés megtakarítás” ígéretét hangoztatják. Ilyen, viszonylag kis napkollektor felületű rendszerrel csak az átmeneti időszakban lehet a fűtésre számottevően rásegíteni, az elérhető éves megtakarítás pedig nem több 5-10%-nál.
A megtérülési idő meghatározásánál legdöntőbb tényező az, hogy a napkollektorok milyen energia-hordozót váltanak ki. Ma Magyarországon a legelterjedtebb és legolcsóbb a vezetékes földgáz, ára kb. harmada a nappali, és kétharmada az éjszakai áramnak. Ezért a megtérülési idő is a vezetékes földgázzal szemben a leghosszabb.
Egy négyzetméter napkollektorral évi kb. 600 kWh energia hasznosítható. Ez földgázzal számolva kb. 12.000.-Ft, éjszakai árammal 18.000.-Ft, nappali árammal pedig 30.000.-Ft éves megtakarítást jelent. Ezt a napkollektoros rendszer bekerülési költségéhez viszonyítva, földgáz esetén kb. 16 év, éjszakai áram esetén kb.
11 év, nappali áram esetén pedig kb. 6 év megtérülés adódik. A megtérülést rövidítheti az állami támogatás, gázzal szemben azonban ez még így is magas. Figyelembe kell azonban venni, hogy a földgáz ára minden bizonnyal még tovább fog emelkedni, hiszen a mai magyarországi árszint még mindig lényegesen alacsonyabb, mint az EU tagállamok átlagára.
Napeleminfo.mekh.hu címen érhető el a háztartási méretű kiserőművek (hmke) betáplálási lehetőségét ellenőrző honlap - közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) 2023. október 6-án. A honlapon mérési pont azonosító alapján meg lehet nézni, hol lehet majd 2024 január elsejétől újra betáplálni a hálózatba a napelemekkel termelt energiát azoknak, akik 2022. október 31-ét követően adták be, vagy még csak ezután tervezik beadni kérelmüket hmke létesítésére vagy bővítésére.
Viszakozót fújt a kormány. Mégis marad az éves szaldós elszámolás, jelentette be Lantos Csaba energiaügyi miniszter.
A Facebookon jelentette be Lantos Csaba energiaügyi miniszter, hogy a telepítéstől számított tíz éven át az éves szaldó elszámolási rendszerben maradhatnak azok a háztartási méretű (50 kW-nál kisebb teljesítményű) napelemes rendszerek, melyek